Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze święto dla wszystkich bibliotekarzy, czyli Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja). Właśnie tym dniem rozpoczyna się zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Tydzień Bibliotek (8-15 maja). W tym roku odbędzie się on pod hasłem: Biblioteka – miejsce na czasie. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem atrakcji, które z tej okazji będą czekać na wszystkich, którzy odwiedzą naszą bibliotekę w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz!

Przygotowaliśmy zarówno wydarzenia jednorazowe, jak i atrakcje, które będą trwały przez cały tydzień, a nawet dłużej! Poniżej przedstawiamy szczegóły.

• 9 maja 2024 (godz. 15:00-19:00) Popołudnie z robotami Indi (Zapraszamy osoby w każdym wieku do zabawy robotami Indi, które programuje się za pomocą kolorów. Gwarantujemy, że te wdzięczne robociki skradną Wasze serca!)
  • 11 maja2024 (godz. 10:00-17:00) Sobota z planszówkami (Nie masz z kim grać w gry planszowe? Więc wpadnij do nas! Albo zabierz ze sobą rodzinę i znajomych na wspólne rozgrywki. Mamy gry dla każdego!)
  • 11 maja 2024 (godz. 08:00-15:00) Zwiedzanie Muzeum Oświaty Pomorskiej i Regionalnej Izby Edukacyjnej z przewodnikiem (Cofnij się w czasie i zobacz dawną szkołę, a także tradycyjną kaszubską izbę. Wejścia o pełnych godzinach.)
  • 14 maja 2024 (godz. 10:00-12:30) Szkolenie dla rodziców i nauczycieli „Rozmowy o wychowaniu: jak budować dobrą i bezpieczną relację z dzieckiem?” (Spotkanie prowadzone przez Kamilę Józefiak, psycholożkę z 30-letnim stażem. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod tym linkiem, szczegółowe informacje tutaj)
  • 15 maja 2024 (godz. 15:00-19:00) Popołudnie z robotami Dash (Zaprogramuj robota Dash przy pomocy aplikacji podobnej do Scratcha. Sprawdź sam, co potrafią nasze mądre roboty! A naprawdę mogą Cię zaskoczyć…)

Od 8 maja 2024 w naszej wypożyczalni będzie odbywał się plantcrossing i bookcrossing, który potrwa do ostatniej roślinki/książki lub aż do końca maja. Przygotowaliśmy dla Was rośliny i książki na wymianę. Wszystkich chętnych również zapraszamy do podzielenia się niepotrzebnymi roślinami i książkami, którym chcecie dać drugie życie. Ponadto będzie tam również czekał słoik z zagadkami. Dla osób, które prawidłowo je rozwiążą, czekają małe upominki. Z kolei dla tych, którzy lubią robić sobie zdjęcia, będzie przygotowana instagramowa fotoramka. Jednak to jeszcze nie koniec świętowania Tygodnia Bibliotek. Ogłosimy również wyjątkowy konkurs dla uczniów. Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników oraz mieszkańców okolicznych dzielnic do wspólnego świętowania. Widzimy się w dniach 8-15 maja 2024 w naszej siedzibie przy al. gen. J. Hallera 14, do zobaczenia!

grafika promująca tydzień bibliotek