Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej. Jego sygnatariuszami zostali Warszawski Instytut Bankowości, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Fundacja GPW, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

Jak można przeczytać w artykule zamieszczonym na stronie Związku Banków Polskich Senat podjął taką decyzję „widząc istotną rolę, jaką pełni edukacja z zakresu wiedzy ekonomicznej, zarówno w codziennym życiu Polek i Polaków, jak i w szerokim ujęciu – w wymiarze efektywnego rozwoju państwa i wzmacniania jego potencjału gospodarczego.” Więcej informacji na temat Roku edukacji Ekonomicznej można również znaleźć tutaj.

W związku z tym nasza biblioteka również podejmuje działania w zakresie szerzenia edukacji ekonomicznej. O nowościach będziemy informować na bieżąco. Również w tym artykule, który będzie aktualizowany.

Jednak już teraz zapraszamy do zapoznania się z tematycznym zestawieniem bibliograficznym pozycji, które są dostępne w naszych zbiorach. Ponadto dla wszystkich nauczycieli przygotowaliśmy darmowe materiały do wykorzystania na lekcjach.

Aktualne inicjatywy w naszej placówce:

  • Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Żywa okładka książki o tematyce ekonomicznej” dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych (szczegóły tutaj)

Co już zrealizowaliśmy:

  • webinar dla nauczycieli „Jak nie dać się oszukać, czyli bezpieczeństwo finansowe na co dzień” (szczegóły tutaj)

 

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie