Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku Filia w Kwidzynie przeprowadziła 2 czerwca III Powiatowy Konkurs Poetycki online dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych pt. „Wakacje”. Na konkurs wpłynęło 26 wierszy uczniów z powiatu kwidzyńskiego. Wszystkie nadesłane wiersze to marzenia lub wspomnienia dzieci dotyczące zbliżających się wakacji.

Wybór był bardzo trudny. Jury przyznało:
3 miejsca pierwsze : Wiktoria Radziwił – SP Cygany, Michalina Marzec – SP Rodowo i Hubert Boruta – SP 2 Kwidzyn;
3 miejsca drugie: Julia Grembowska – SP Rodowo, Dominik Zieleń – SP Korzeniewo oraz Alicja Rygielska – SP 4 Kwidzyn;
3 miejsca trzecie: Lena Zawadzka – SP Cygany, Antonina Struzik – SPOMS Kwidzyn i Aleksandra Olejnik – SP 4 Kwidzyn;
5 wyróżnień : Kamil Szwardak – SP Korzeniewo, Antonina Caban – SP 6 Kwidzyn, Nicola Bereziuk – SPOMS Kwidzyn, Alicja Rydel – SP 2 Kwidzyn oraz Bartosz Tomasik – SP 6 Kwidzyn.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy  i nagrody książkowe ufundowane przez Starostę Powiatu Kwidzyńskiego, Wójta Gminy Ryjewo oraz Filię PBP w Kwidzynie.