Już 18 listopada 2024 (poniedziałek) w naszej bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne” i jest kierowane do uczniów klas VI-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Szczegóły dotyczące zapisów oraz samego spotkania można znaleźć poniżej.

grafika informująca o spotkaniu autorskim z Jackiem Hugo-Baderem

Gościem spotkania będzie Jacek Hugo-Bader – dziennikarz i reportażysta, zainteresowany głównie krajami byłego ZSRR, które poznawał przemierzając samochodem, rowerem, autostopem. Przez wiele lat zawodowo związany z „Gazetą Wyborczą”, autor książek takich jak: Dzienniki kołymskie, Szamańska choroba, Biała gorączka. Laureat wielu nagród dziennikarskich oraz literackich za książki reportażowe.

Podczas spotkania reportażysta podzieli się z uczniami informacjami o specyfice swojego zawodu, opowie o swoich doświadczeniach, odbytych podróżach, poznanych ludziach, wrażeniach i emocjach jakich doświadczył. Podzieli się również anegdotami ze swoich licznych podróży, powie co zachęciło go do obrania takiego kierunku w życiu zawodowym, a także jak ważna jest etyka w pracy reporterskiej.

Spotkanie odbędzie się w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej w Gdańsku przy al. gen. J. Hallera 14 (Wrzeszcz) w godz. 12:00-14:00, sala nr 318 (II piętro). Zapraszamy na nie uczniów szkół podstawowych klas VI-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO i zgłoszenia (indywidualne lub grupowe) na adres: k.malinowska@pbp.gda.pl.

Warunkiem bezpłatnego udziału w spotkaniu jest dostarczenie do 12 listopada 2024 (osobiście lub pocztą tradycyjną) wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem na kopercie: SPOTKANIE AUTORSKIE) na adres:

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku
al. gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk

Prosimy, by w imieniu niepełnoletniego ucznia dokumenty podpisał Rodzic/Opiekun.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela:

Klaudia Malinowska

Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBP w Gdańsku
tel. 58 344 01 68 wew. 106

e-mail: k.malinowska@pbp.gda.pl lub wspomaganie@pbp.gda.pl

Spotkanie autorskie odbywa się w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza 2021-2027.