Miło nam ogłosić, że po dłuższej przerwie nasza biblioteka wraz ze Szkołą Podstawową nr 49 w Gdańsku wznawia Międzyszkolny Turniej Logopedyczny SZUMIĄCE ZABAWY. To już jego VIII edycja, która odbędzie się pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca 2024 r.

Turniej przeznaczony jest dla uczniów klas II i III szkół podstawowych. Aby wziąć w nim udział, opiekun-logopeda musi zgłosić trzyosobową drużynę uczniów ze swojej szkoły. W konkursie bierze udział 12 takich drużyn z różnych szkół. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Celem turnieju jest przede wszystkim:

• rozwijanie świadomości artykulacyjnej,
  • usprawnianie narządów mowy, kształtowanie prawidłowego toru oddechowego,
  • utrwalenie głosek szeregu szumiącego,
  • motywowanie do ćwiczeń logopedycznych,
  • nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Wydarzenie odbędzie się 21 marca 2024 r. o godz. 10.00 w sali nr 309 siedzibie naszej biblioteki przy al. gen. J. Hallera 14 w Gdańsku. Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do 15 marca 2024 r. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.

Turniej objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska, Polskiego Towarzystwa Dysleksji oraz Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

Niezbędne dokumenty są dostępne tutaj: