Szkoła przyjazna kreatywności : czynniki sukcesu / Jan Fazlagić.– Warszawa : Difin, 2023. – ISBN 978-83-8270-216-3

Autor jest specjalistą w zakresie zarządzania w oświacie i promuje nowoczesne metody zarządzania szkołą. W publikacji prezentuje zagadnienie kreatywności nauczycieli i uczniów w polskiej szkole. Pierwsze rozdziały zawierają wprowadzenie do zagadnienia kreatywności. Autor podaje definicje, sposoby i rodzaje kreatywności. Wskazuje na mity i nieporozumienia dotyczących rozumienia kreatywności, omawia teorie i modele opisujące kreatywność oraz prezentuje tematykę motywacji osób twórczych. Następnie analizuje cechy kreatywnych uczniów. Dwie ostatnie części książki zawierają praktyczne rozwiązania wdrażania koncepcji kreatywności w polskiej szkole. Każdy rozdział kończy się rekomendacjami i wnioskami dla nauczycieli. Publikacja stanowi kompendium wiedzy z zakresu kreatywności uczniów dla nauczycieli, dyrektorów szkół oraz rodziców w wychowaniu kreatywnych dzieci.