Tydzień Bibliotek rozpoczynamy otwarciem kolejnej interesującej ekspozycji w naszej filii  pt. „Pasieka w bibliotece”. Będzie ona dostępna od 8 do 31 maja 2024. Szczegóły oraz atrakcje towarzyszące znajdują się poniżej.

Wystawa ma za zadanie przybliżyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym fascynujący świat pszczół, pszczelarstwa i pasiek, ukazując zarówno ich znaczenie dla ekosystemu, jak i dla społeczeństwa. Odwiedzający będą mieli możliwość zrozumienia pracy pszczelarza, procesu tworzenia miodu oraz znaczenia pszczół dla zapylania roślin.

Wystawa ” Pasieka w bibliotece” to nie tylko okazja do nauki, ale także do zaangażowania społeczności w ochronę pszczół i ich środowiska naturalnego. Obok zwiedzania ekspozycji dla szkolnych grup zorganizowanych proponujemy zajęcia z teatrzykiem kamishibai, pokaz filmu o życiu pszczół i inne atrakcje.

Zapraszamy dzieci i dorosłych w godzinach otwarcia biblioteki. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr telefonu 797 816 645. Wstęp wolny.

plakat wystawy Pszczoły w bibliotece