W dniu 7 grudnia 2023 roku na Wydziale Prawa i Administracji UG odbędzie się II Kongres Edukacji Prawnej. Jest on organizowany przez Fundację Teneo oraz Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Kongres Edukacji Prawnej to ogólnopolskie forum wymiany poglądów pomiędzy środowiskiem prawniczym a pedagogicznym w celu znalezienia najlepszych rozwiązań organizacyjnych i merytorycznych dla powszechnego wprowadzenia elementów prawa do systemu edukacji. Podnoszenie świadomości prawnej obywateli, również tych najmłodszych, w dobie często zmieniającego się i coraz bardziej skomplikowanego prawa, staje się koniecznością. Jest to również istotny element budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego.

Uczestnikami Kongresu będą przede wszystkim eksperci ds. edukacji, środowisko nauczycielskie i akademickie, przedstawiciele zawodów prawniczych oraz organizacji pozarządowych.

Udział w Kongresie jest bezpłatny wymaga natomiast wcześniejszej rejestracji. Odbywa się ona za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Kongresu. Natomiast rejestracja w ramach bloku warsztatowego odbywa się za pośrednictwem formularza dostępnego pod tym linkiem. Aby wziąć udział w wydarzeniu i warsztatach należy wypełnić dwa formularze rejestracyjne. W przypadku braku chęci udziału w warsztatach należy wypełnić jedynie formularz dostępny na stronie Kongresu.

Zgłoszenia są przyjmowane do 3 grudnia 2023 roku.

infografika o rejestracji na kongres

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie