Za nami ostatnie w tym roku szkolnym (2023/2024) spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy powiatu malborskiego i sztumskiego. Jak zawsze nasi nauczyciele nas nie zawiedli i tłumnie przybyli do naszej biblioteki.

uczestnicy spotkania sieci siedzący przy stołach

Przede wszystkim celem spotkania było podsumowanie całorocznej pracy oraz zebranie pomysłów, tematów i zagadnień, które uczestnicy chcieliby poruszyć w kolejnym roku szkolnym. Ponadto nauczyciele z naszej sieci wyrazili chęć spotkania warsztatowego na wzór tego, które przeprowadziliśmy dla Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu. Relację można zobaczyć tutaj.

uczestnicy spotkania siedzący przy stołach

Nie obyło się również bez przedstawienia naszych nowości wydawniczych i zareklamowanie propozycji, które wykorzystujemy na zajęciach. Tym razem zaprezentowaliśmy karty 3D Smarty oraz pochwaliliśmy się nowymi propozycjami oferty zajęć zaplanowanych na przyszły rok szkolny. Duże wrażenie na zebranych zrobiły zestawy robotów INDI, czyli kolejna nowość w naszej bibliotece. Są to małe samochodziki programowane za pomocą kolorów, które nie tylko dostarczają dzieciom sporo radości, ale również uczą logicznego myślenia czy rozwijają kreatywność.

zestaw robot INDI, instrukcja oraz kolorowe kwadraty w walizce      mata do kodowania robotów INDI

Zauważyłyśmy, że po każdym spotkaniu sieci wzrasta nam liczba czytelników. Nauczyciele bibliotekarze reklamują nasz księgozbiór innym nauczycielom w swoich szkołach, który według nich jest imponujący.