Od 1 do 7 czerwca 2024 r. trwa XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”. W związku z tym szczególnie zachęcamy do spędzania wspólnego, rodzinnego czasu z książką. Głośno czytając dziecku nie tylko zaszczepiamy w nim miłość do książek, ale również inwestujemy w jego przyszłość. Głośna lektura wspomaga bowiem między innymi rozwój językowy, buduje wyobraźnię, wzmacnia więzi rodzinne oraz uczy wartości moralnych.

lakat promujący tydzień czytania dzieciom

W związku z tym 4 czerwca odwiedziłyśmy bibliotekę szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Starogardzie Gd. Podczas wizyty przekazałyśmy nauczycielom bibliotekarzom pakiet książek wraz z nagrodami dla uczniów, którzy brali udział w naszym konkursie wojewódzkim „Zaczytani w naturze”. Zachęcałyśmy także do zaangażowania się w koncepcję akcji i udziału w Tygodniu Czytania Dzieciom.

zdjęcie pracowników naszej filli w PSP nr 2

Pamiętajmy, że nawet kilkuminutowe czytanie dziennie może przynieść wiele korzyści. Wybierajmy książki, które są dla dziecka ciekawe i odpowiadają jego wiekowi i zainteresowaniom. Czytajmy z entuzjazmem, aby dziecko poczuło magię książki.

Zachęcamy zatem do odkrywania radości płynącej ze wspólnego czytania oraz rozbudzania wyobraźni dzięki głośnej lekturze razem z dziećmi. Zapraszamy także do odwiedzenia naszej Filii w Starogardzie Gdańskim, gdzie poza księgozbiorem dla dorosłych, znajduje się dział literatury dziecięcej. Czytelnik w każdym wieku znajdzie więc dla siebie odpowiednią lekturę do głośnego czytania.