Już 23 października 2024 odbędzie się XXII Seminarium dla Nauczycieli Bibliotekarzy (online) organizowane przez naszą bibliotekę. Sztuczna inteligencja oraz nowe technologie wciąż są gorącym tematem, również w edukacji. Dlatego to właśnie o nich będziemy rozmawiać podczas tegorocznej edycji wydarzenia. Szczegóły dotyczące zapisów oraz program znajdziesz poniżej.

logotyp seminarium

Seminarium skierowane jest do nauczycieli bibliotekarzy z województwa pomorskiego, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zastosowania AI oraz nowych technologii w edukacji. Odbędzie się online 23 października 2024 (środa) w godzinach 10.00-13.15. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się pod tym linkiem. Ilość miejsc jest ograniczona, więc nie warto zwlekać z zapisem. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (58 344 01 68 wew. 106) lub mailowy (wspomaganie@pbp.gda.pl). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program oraz opisy wystąpień naszych prelegentek:

10:00-10:05Powitanie uczestników

Justyna Malinowska, dyrektor Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku

10:05-11:30Wkręć się w AI!

Anna Rybakowska, nauczycielka bibliotekarka w ZSP w Drewnicy

Wkręć się w AI! To świetna okazja, aby odkryć, jak sztuczna inteligencja staje się nieodłącznym elementem nowoczesnego procesu edukacyjnego. Dowiedzcie się, jak oswoić AI i wprowadzić ją do Waszego warsztatu pracy. Nauczycielka zaprezentuje praktyczne zastosowania AI w codziennej pracy nauczyciela, które mogą znacznie ułatwić proces nauczania i uczenia się. Ponadto poruszy kwestie etyczne związane z jej wykorzystaniem i zaangażowaniem uczniów w XXI wieku.

11:30-11:45Co PBP ma dla Was? Oferta na rok szkolny 2024/2025

Klaudia Malinowska, nauczycielka bibliotekarka Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku

11:45-13:15Technologie w edukacji a kompetencje przyszłości

Beata Malentowicz, nauczycielka bibliotekarka w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, certyfikowany organizator rozwoju edukacji, zajmuje się wspomaganiem szkół i placówek.

Ekspertka przybliży temat technologii w kontekście uczenia się przez całe życie. Podczas wystąpienia omówimy, jak nowe technologie wspierają uczniów w osiąganiu celów edukacyjnych i sprawiają, że zajęcia są atrakcyjniejsze i bardziej skuteczne. Poruszymy również kwestie rozwijania umiejętności metodycznych nauczycieli oraz kształtowania krytycznego myślenia wśród młodzieży.