8 listopada odbędzie się XXI Seminarium dla Nauczycieli Bibliotekarzy. Konferencja przebiegnie w formie zdalnej w godzinach 10:00-13:00. W tym roku głównym tematem będzie sztuczna inteligencja i nowe technologie.

Tematyka Seminarium nie jest przypadkowa, ponieważ jest związana z jednym z kierunków polityki oświatowej, wskazanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dotyczącym wsparcia rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli. Prelegenci opowiedzą o zasadach funkcjonowania sztucznej inteligencji, perspektywach jej rozwoju oraz wykorzystaniu AI w pracy nauczyciela i bibliotekarza. Ponadto usłyszymy o sposobach na promocję czytelnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych do zrealizowania w bibliotece szkolnej. Do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem zaprosiliśmy zarówno ekspertów na co dzień zajmujących się wdrażaniem nowych technologii w oświacie, jak i praktyków związanych z bibliotekami.

Zapraszamy do udziału nauczycieli bibliotekarzy oraz innych nauczycieli zainteresowanych tematem z woj. pomorskiego. Udział jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. 

Patronatami honorowymi wydarzenia są Okręg Pomorski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz gdyński oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Brak wolnych miejsc.

Chcecie dowiedzieć się więcej o sztucznej inteligencji? Zatem koniecznie poznajcie listę książek i artykułów z czasopism w tym temacie, które znajdziecie w naszej bibliotece!

program seminarium

 

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie