Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku włącza się w obchody kolejnej edycji Tygodnia Bibliotek, proponując bogaty program skierowany zarówno do nauczycieli i uczniów z województwa pomorskiego jak i do wszystkich sympatyków PBP. W tym roku świętujemy pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”! W programie:

Dla nauczycieli:

• 8 maja 2023, godz. 16.30-18.00

Spotkanie w formie zdalnej pt. „Jak rozkochać dzieci w książkach i bibliotekach” z Małgorzatą Swędrowską, autorką książek dla dzieci i dorosłych, wieloletnią nauczycielką i animatorką warsztatów literackich i spotkań z dziećmi, zdobywczynią Nagrody za upowszechnianie czytelnictwa w konkursie Książka Roku 2022 Polskiej Sekcji IBBY

Dla uczniów:

• Konkursy:
  • Dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych konkurs na przygotowanie fotografii typu sleeveface z dowolną książką w roli głównej. Prace w formacie png należy przysłać do 4 czerwca na adres: konkursypbp@gmail.com
    (REGULAMIN)
  • Dla uczniów szkół ponadpodstawowych konkurs na przygotowanie bibliotecznego mema oddającego hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Prace w formacie png należy przysłać do 4 czerwca na adres: konkursypbp@gmail.com
    (REGULAMIN)
  • Zajęcia warsztatowe o tematyce ekologicznej dla przedszkolaków „Roślinkowy zawrót głowy” (zapisy: z.pawelczak@pbp.gda.pl)

Dla wszystkich:

• Plantcrossing – po raz pierwszy w naszej Bibliotece zapraszamy do skorzystania z możliwości odbioru i wymiany roślin. W ramach akcji przygotujemy dla odwiedzających PBP w Gdańsku półkę z kwiatami w doniczkach, które każda chętna osoba może „przygarnąć”, wymienić lub dołożyć własną roślinkę. Plantcrossing potrwa przez cały maj.

Szczegółowe informacje:

Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych