12 września odbyło się XX jubileuszowe Seminarium dla Nauczycieli Bibliotekarzy. Tegoroczna konferencja zorganizowana została w formie zdalnej, w której uczestniczyło 200 nauczycieli. Wydarzenie rozpoczęła Małgorzata Kłos dyrektor Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku.

Następnie wystąpiły redaktor naczelna Wydawnictwa Literatura Wiesława Jędrzejczyk oraz Grażyna Bąkiewicz, autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży. W dalszej części Seminarium gościliśmy Agnieszkę Halicką nauczycielkę bibliotekarkę ze Szkoły Podstawowej w Konstancinie Jeziornie, finalistkę ogólnopolskiego Konkursu Nauczyciel Roku 2021, która przedstawiła innowacyjne metody pracy w bibliotece szkolnej.

Podczas konferencji zapoznaliśmy się z ofertą Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku przedstawioną przez  wicedyrektor PCEN w Gdańsku Tomasza Kąkola. Potem Joanna Kowalczyk, kierownik Filii w Pruszczu Gdańskim PBP w Gdańsku opowiedziała o działaniach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu gdańskiego, a Anna Zaperty z Wydziału Gromadzenia, Opracowania i Digitalizacji Zbiorów PBP przedstawiła wybrane, wartościowe publikacje z księgozbioru Biblioteki. Na zakończenie konferencji Anna Zawistowska z Wydziału Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBP omówiła nowe usługi oferowane przez placówkę w nowym roku szkolnym.

Publikacje prezentowane podczas Seminarium (Pobierz)

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie