Po raz trzynasty startuje w tym roku szkolnym Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z książką na ty”. Konkurs od lat cieszy się wielką popularnością w powiecie gdańskim. Zwykle zgłasza się do niego średnio 18 – 21 szkół.

Organizatorzy, czyli Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Kłodawie oraz Pomorska Bibliotek Pedagogiczna – Filia w Pruszczu Gdańskim serdecznie zapraszają wszystkich uczniów, którzy lubią czytać.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i składa się on z trzech etapów. W pierwszym uczestnicy piszą test wiedzy z wyznaczonych lektur. Następnie drugi etap to emocjonujący i pełen wzruszeń Konkurs Pięknego Czytania. Z kolei trzeci etap to rywalizacja szkół w czytelnictwie szkolnym.

W tej edycji uczniowie będą czytać m. in. książki autorstwa Grzegorza Kasdepke, Anny Onichimowskiej czy Katarzyny Ryrych bardzo poczytnych autorów, których książek nie trzeba reklamować.

Zgłoszenia szkół przyjmuje Pomorska Biblioteka Pedagogiczna – Filia w Pruszczu Gdańskim do 31 października br.  osobiście lub za pomocą poczty elektronicznej na adres pruszcz@pbp.gda.pl. Regulamin wraz z załącznikami jest dostępny tutaj.

Serdecznie zapraszamy!