W dniach 4-11 września w murach naszej biblioteki można oglądać wyjątkową wystawę, która jest efektem pracy wielu rąk. To już III edycja projektu „Miś, wyraź się dziś” stworzonego przez Fundację Nitkomaniacy oraz Dom Kultury Kadr z Warszawy.

Inicjatorką projektu jest prezeska i założycielka Fundacji Nitkomaniacy Joanna Michalska. Zachęca ona do spędzania wolnego czasu z szyciem, które okazuje się być zajęciem dla każdego. Przedstawione na wystawie maskotki zostały stworzone zarówno przez profesjonalistów zaproszonych do projektu, jak i amatorów – każdy może wziąć udział w tym projekcie. Ponadto wszystkie misie niosą ze sobą konkretne i ważne dla ich autorów przesłanie, sentencję lub słowo. Bowiem głównym założeniem projektu było to, aby maskotki stały się pretekstem do rozmów na ważne tematy.

Wystawa podróżuje po całej Polsce od początku czerwca do końca października. Oprócz Gdańska zawita jeszcze do Warszawy, Makowa Mazowieckiego i Krakowa. Wcześniej można było ją zobaczyć między innymi w Poznaniu czy Bydgoszczy. Następnie wszystkie misie trafią do osób, które wyrażą chęć ich „zaadoptowania”. W tym celu wystarczy wypełnić „formularz adopcyjny” na stronie internetowej fundacji. Tym sposobem od pierwszej edycji w 2021 roku aż 250 misiów znalazło swoich właścicieli.

 

Dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w szyciu i przekazać misia fundacji, został przygotowany szablon do wydruku oraz film instruktarzowy na YouTube. Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Nitkomaniacy.

Szablon misia do wydruku: https://nitkomaniacy.pl/wp-content/uploads/2021/04/wykrojePDFMISwyrazsieDZIS-1-scaled.jpg

Film instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=3aufyIMKEtY

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie