8 filii naszej biblioteki otrzymało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. Środki zostaną przeznaczone na promowanie czytelnictwa wśród uczniów.

Program NPRCz 2.0 jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Ponadto do projektu zaangażowane są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki i Narodowe Centrum Kultury. Wyróżniono w nim cztery priorytety:

• Priorytet 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych
  • Priorytet 2: Inwestycje w infrastrukturę bibliotek publicznych
  • Priorytet 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych
  • Priorytet 4: Program dotacyjny dla bibliotek oraz promocja czytelnictwa

To właśnie w ramach Priorytetu 3 nasze filie otrzymały dofinansowanie. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, wyposażenia oraz realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup książkowych nagród). O wszelkich działaniach w ramach programu oraz zakupach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

dzieci siedzące po turecku na trawie w parku zasłaniające twarze kolorowymi książkami