Kiedy większość nauczycieli cieszy się ostatnimi dniami wakacji, nauczyciele bibliotekarze ze szkół podstawowych ciężko pracują. Jest to związane z opracowywaniem darmowych podręczników dla uczniów szkół podstawowych. Przedstawicielka naszej filii miała okazję wspomóc merytorycznie nauczyciela z SP nr 3 w Malborku w tym zadaniu.

zdjęcie stosu nowych podręczników w bibliotece szkolnej

Od kilku lat dzieci ze szkół podstawowych otrzymują darmowe podręczniki. Jednak, by mogły one cieszyć się nimi od pierwszych dni września, książki muszą przejść jeszcze przez kilka etapów, rozpoczynając od wypakowania i segregacji. Następnie ktoś musi je opracować, opieczętowywać, nakleić kody kreskowe i wprowadzić je wg kolejności faktur do programu bibliotecznego MOL. Kiedy w zaprzyjaźnionej z nami Szkole Podstawowej nr 3 im. 2 Pułku Nocnych Bombowców „Kraków”, w tak newralgicznym okresie zachorował nauczyciel bibliotekarz, zgodziliśmy się pomóc merytorycznie nauczycielowi zatrudnionemu na zastępstwo. Zajęła się tym Ewa Sygut, która wiele lat pracowała w szkole i znała ten temat „od podszewki”. Zajęła się zaplanowaniem pracy, by przebiegła sprawnie, a dzieci mogły jak najszybciej otrzymać swoje egzemplarze. Pokazała również jak wprowadzać książki do programu MOL. Opracowanie tak wielkiej liczby książek było nie lada wyzwaniem, jednak nauczyciele z „trójki” poradzili sobie znakomicie. Serdecznie gratulujemy!

biblioteka w szkole    praca przy opracowywaniu książek    prace w bibliotece przy opracowywaniu podręczników