W styczniu nasza filia wzięła udział w projekcie realizowanym przez studentki II roku PSW w Starogardzie Gdańskim (w ramach przedmiotu pedagogika społeczna), polegającym na opracowaniu gry planszowej dla dzieci w wieku ponad 9 lat, na podstawie publikacji Judy Cohen nt. Praktyczny poradnik savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych.

Zakładane cele były następujące:

• poszerzenie wiedzy dotyczącej funkcjonowania osób niepełnosprawnych,
  • kształtowanie pożądanych zachowań wobec osób z różnymi niepełnosprawnościami (odpowiedź na pytania: jak mądrze pomagać?, jak rozmawiać?),
  • przezwyciężanie stereotypów.

Naszym wkładem w realizację projektu było udostępnienie literatury tematycznej dostępnej w bibliotece (między innymi dotyczącej stereotypów postrzegania niepełnosprawności) oraz bazy technicznej i lokalowej (pomieszczenia czytelni), a także nagranie telefonem komórkowym instruktażu z zasadami gry dla potencjalnych użytkowników.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do korzystania z naszych zasobów!