13 marca odbyło się warsztatowe spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego. Tematem wiodącym była edukacja ekonomiczna.

Szkolenie pod hasłem „Z przedsiębiorczością na Ty – czyli jak wykorzystać ją na co dzień” poprowadziła kierownik filii PBP w Malborku, a zarazem koordynator programu „Ekonomia na co dzień” – Agnieszka Predygier. Program został opracowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie. Uczestniczki spotkania miały okazję poznać cele, założenia i wymagania programu. Prelegentka zaprezentowała również zasoby i możliwości wykorzystania platformy internetowej dedykowanej programowi. Można tam znaleźć m.in. materiały edukacyjne, w tym scenariusze zajęć. Prowadzącą szkolenie zachęcała także do przygotowania uczniów do udziału w „Ogólnopolskim Forum Ekonomicznym Młodych” oraz konkursie „Bezpieczny konsument”. Istotną część spotkania stanowiły również ćwiczenia warsztatowe z wykorzystaniem ciekawych i różnorodnych metod aktywizujących, pomocnych w realizacji zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą np. z zakresu inflacji i stabilności finansowej, bezpieczeństwa usług bankowych czy bezpieczeństwa w sieci.

spotkanie sieci

spotkanie uczestnicy