Pomorska Biblioteka Pedagogiczna im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku po raz kolejny została Koordynatorem Wojewódzkim Wielkiej Ligi Czytelników w roku szkolnym 2023/2024. Chętne biblioteki i szkoły podstawowe z województwa pomorskiego zapraszamy do włączenia się i objęcia funkcji Koordynatorów Powiatowych.

Wielka Liga Czytelników to największy konkurs czytelniczy w Polsce, w którym biorą udział dzieci i młodzież. Jego ideą jest to, aby przygoda z książką nie kończyła się wyłącznie na przeczytaniu wszystkich jej stron. Uczestnicy, którzy biorą w nim udział, mierzą się z testami znajomości lektur pełnymi zagadek, łamigłówek i pytań z różnych dziedzin. Po ich rozwiązaniu zdobywają kolejne trofea. Ponadto WLC to nie tylko świetna okazja do promowania czytelnictwa, ale także do poszerzania swojego słownictwa, zdobywania nowej wiedzy czy na dalszych etapach rozgrywek umiejętności pracy w grupie i nawiązania przyjaźni. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w czytelniczych zmaganiach.

Już 19 października o godz. 10:00 odbędzie się konferencja inaugurująca VII Ogólnopolski Konkurs WLC. Będzie ona prowadzona w trybie hybrydowym – w auli górnej RODN „WOM” w Katowicach oraz online za pośrednictwem platformy Teams. Dzięki temu mogą wziąć w niej udział Koordynatorzy Powiatowi oraz Placówek z całego kraju, w tym również z pomorza. Na spotkanie obowiązują oddzielne zapisy na formę stacjonarną oraz zdalną.

Formularze zgłoszeniowe:

Regulamin Wielkiej Ligi Czytelników jest dostępny tutaj.

Listy książek pierwszego etapu konkursu:

  1. Klasy 1-3
  2. Klasy 4-6
  3. Klasy 7-8

WLC plakat

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie