10 czerwca 2026 odbył się finał XV Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na Ty”. Wręczenie nagród miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie. Szkoły rywalizowały w kategoriach indywidualnych ( I etap – Test wiedzy, II etap – Konkurs Pięknego Czytania) i zbiorowych.

Pobiliśmy kolejny rekord
W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczestniczących szkół z powiatu gdańskiego – było ich 26. Z kolei uczestnicy indywidualni też dopisali – zgłosiło się ich aż 272! Ze względu na bardzo dobre wyniki szkolnego czytelnictwa w tegorocznej edycji tytuł „Najlepiej Czytającej Szkoły” w roku 2025/2026 otrzymała Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Grudnia’ 70 w Łęgowie. Ponadto drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie, a trzecie – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Straszynie.
Po podsumowaniu trzech etapów, cały cykl konkursowy trzeci rok z rzędu wygrała Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Rotmance oraz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach.
Finał XV Powiatowego Konkursu Czytelniczego
Wręczenie nagród odbyło się 10 czerwca 2026 roku. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, m. in. Starosta Gdański Jarosław Karnath oraz Sekretarz Gminy Trąbki Wielkie Barbara Kalinowska. Bowiem konkurs od wielu lat odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Gdańskiego i Wójta Gminy Trąbki Wielkie.



