W dniu 5 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Z książką na ty”. Konkurs jest wspólną inicjatywą szkoły w Kłodawie, Starostwa Powiatowego oraz Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej – Filii w Pruszczu Gdańskim.

uroczyste wręczenie nagród

Wręczone zostały nagrody indywidualne w kategorii testu wiedzy oraz pięknego czytania. Łącznie nagrody otrzymało 57 uczniów. Nagrody wręczała Wicestarosta Weronika Wróbel.

Po zsumowaniu wyników we wszystkich trzech etapach tegorocznej edycji konkursu zwycięzcą całego konkursu w tym roku szkolnym została Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim. II miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie. III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach.

W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa ilość uczestników -218 osób z 20 szkół powiatu gdańskiego. Jeżeli mówi się o kryzysie czytelnictwa w Polsce to nie dotyczy to uczniów szkół podstawowych powiatu gdańskiego. Krzysztof Rek, dyrektor szkoły podstawowej w Kłodawie zaprosił już chętnych do udziału w kolejnej, XIV edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”. Będzie ona realizowana w nowym roku szkolnym.

kierownik filii w Pruszczu Gdańskim oraz wicestarosta  kierownik filii w Pruszczu Gdańskim oraz wicestarosta  wręczenie nagrody uczniowi  przygotowane nagrody oraz dyplomy  uroczystość wręczenia  wręczanie nagród cd.  wręczanie nagród cd.  wręczanie nagród cd.