Już po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Malborku. Była to trzynasta odsłona tego wydarzenia.

kierownik filii w Malborku na stanowisku biblioteki na targach

Pierwsza część targów odbyła się 27 marca 2024 w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Uczniowie, którzy w tym lub kolejnym roku będą kończyli edukację w szkołach ponadpodstawowych, mogli zapoznać się z ofertą aż 23 podmiotów, w tym ofertą naszej filii. Z kolei druga część wydarzenia miała miejsce 16 kwietnia 2024. Tym razem było ono skierowane do uczniów ósmych klas ze szkół podstawowych powiatu malborskiego.

uczniowie przy stoisku

Młodzi ludzie, którzy właśnie stają przed ważnymi wyborami w swoim życiu, chętnie uczestniczą w targach edukacyjnych, co potwierdza fakt, że były one zorganizowane już po raz trzynasty. To dla nich szansa na zapoznanie się z ofertą różnych instytucji, uzyskanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz porad dotyczących ścieżki edukacyjnej bądź zawodowej od ekspertów. A to wszystko po to, aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, jaką drogę kształcenia wybrać, by znaleźć w przyszłości wymarzoną pracę.

uczniowie przy stoisku

Dla nas możliwość uczestniczenia w targach to świetna okazja do podzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń oraz prezentacji swojej działalności. To również znakomity pretekst do promocji oferty biblioteki pedagogicznej (zajęć edukacyjnych i nowości wydawniczych).