9 kwietnia w naszej filii odbyło się szkolenie dla nauczycieli z wykorzystania (w pracy z uczniami) pakietów materiałów edukacyjnych „ABC Empatii” oraz „ABC Ekonomii”. Przeprowadziła je Urszula Adamska, specjalista ds. edukacji z Czepczyński Family Foundation. Materiały zostały zakupione i wprowadzone do zbiorów Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza na lata 2021-2027.

Możliwość wypożyczenia pakietów ze zbiorów PBP otrzymały wybrane szkoły z obszaru województwa pomorskiego.

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości edukacji w województwie pomorskim oraz kształtowanie i rozwój kompetencji kluczowych uczniów, a także podniesienie kompetencji nauczycieli. Prezentowane podczas szkolenia materiały dydaktyczne stanowią wartościową ofertę również w kontekście dbałości o dobrostan dzieci oraz ich zdrowie psychiczne. Zawierają treści pomocne w poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności uczniów, dotyczących ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Na wstępie przybyłe na spotkanie nauczycielki powitała Aleksandra Gerowska, kierowniczka starogardzkiej filii. Przypomniała zebranym cel szkolenia, omówiła specyfikę księgozbioru, spektrum działań oraz zachęciła do korzystania z bogatej oferty biblioteki, skierowanej do nauczycieli.

Następnie głos zabrała Urszula Adamska. Przedstawiła zespół Czepczyński Family Foundation, obszernie scharakteryzowała działalność fundacji i rozpowszechniane materiały (książki: „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”, „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”, towarzyszące im scenariusze zajęć i karty pracy przeznaczone  do wykorzystania w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz segregatory – poradniki dla nauczycieli).

Prowadząca szkolenie dzieliła się swoim bogatym doświadczeniem, związanym z pracą z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacyjnych, wątkami osobistymi oraz pomysłami na wykorzystanie pakietów w pracy z uczniami z niepełnosprawnościami. W kwestii prowadzenia zajęć w ramach edukacji włączającej wypowiedziały się także uczestniczki spotkania.

W przerwie na poczęstunek dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane wystawy nowości wydawniczych (przeznaczonych dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, rozwijających kompetencje dydaktyczne, ale też omawiających nowe trendy w oświacie). Zebrane otrzymały również zestawienia bibliograficzne książek, zakupionych z myślą o wspomaganiu pracy szkoły.

Wszystkim przybyłym na szkolenie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i uwagę oraz zapraszamy do regularnego korzystania z naszej oferty!

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie