Za nami kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy z powiatu malborskiego i sztumskiego, które zorganizowała nasza filia. Powołanie i funkcjonowanie sieci ma na celu: wsparcie, dzielenie się wiedzą i umiejętnościami, zespołowe poszukiwanie sposobów radzenia sobie z problemami a co najważniejsze nawiązanie kontaktów oraz podjęcie współpracy między nauczycielami bibliotekarzami.

Chcemy w ten sposób pomóc naszym nauczycielom w pełnieniu pięknej, choć wymagającej funkcji nauczycieli bibliotekarzy w zmieniającej się rzeczywistości oraz dać przestrzeń do regularnego dzielenia się i wzajemnego inspirowania. Dla nas te spotkania są zawsze świetna okazją do przedstawienia nowości naszej biblioteki: książki, karty pracy, darmowe kody dostępu do cyfrowej biblioteki Ibuk Libra. Zestawienia nowości są wysyłane do bibliotek na bieżąco, jednak jak przyznają nauczyciele – nic nie zastąpi dotknięcia książki, przewertowania jej osobiście.

spotkanie

Po każdym spotkaniu sieci zauważamy wzrost liczby czytelników. Nasi bibliotekarze polecają i reklamują księgozbiór Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej Filii w Malborku nauczycielom w swoich szkołach. W miłej atmosferze w siedzibie PBP Filii w Malborku, przy kawie i ciasteczkach nauczyciele mieli okazję wymienić się doświadczeniem, „przegadać” problemy, na które się natykają w swojej codziennej pracy.

spotkanie sieci

Na spotkania sieci przyjeżdża wielu nauczycieli ze szkół spoza Malborka. Staramy się uatrakcyjnić  nasze spotkania. Tym razem dzięki uprzejmości dyrektora Muzeum Miasta Malborka Pana Tomasza Agejczyka , nauczyciele bibliotekarze zwiedzili wystawę „W atelier fotograficznym. Mieszkańcy Malborka oczami pierwszych fotografów”.

Budynek muzeum jest miejscem historycznym dla pracowników PBP Filii w Malborku. To właśnie w nim przez wiele lat mieściła się  siedziba naszej filii. Fajnie jest czasami wrócić do wspomnień.

Zadbaliśmy również o część artystyczną, którą przygotowali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku.

 

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie