Za nami kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy szkolnych. W środę – 17 stycznia – mimo mrozu i śniegu dotarłyśmy do Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie.

Skorzystałyśmy z zaproszenia sieciowej koleżanki – Ewy Bielik. Przyjechałyśmy, aby podziwiać bibliotekę szkolną przeniesioną do nowego skrzydła szkoły. Zaczęłyśmy od podsumowania spotkań obu sieci koordynowanych przez wejherowską filię PBP w Gdańsku, a także zaprezentowałyśmy propozycje działań do końca roku szkolnego. Przypomniałyśmy  o naszych nabytkach zakupionych z  z Funduszu Pomocy Obywatelom z Ukrainy i o zajęciach edukacyjnych dla uczniów odbywających się w „Pedagogicznej” (Alina Hope i Małgorzata Grzenkowicz).

nowa przestrzeń biblioteki w szkole w Redzie

W drugim punkcie naszego spotkania wysłuchałyśmy prelekcji przygotowanej przez Ewę Bielik (nauczycielka-bibliotekarka i logopedka) i Emilię Korthals (logopedka): Wpływ czytania na rozwój mowy u dzieci, którą wygłosiła E. Korthals. W części 3 wywiązała się bardzo ożywiona dyskusja: część uczestniczek dzieliła się swoimi sukcesami, nowymi pomysłami realizowanymi w ich bibliotekach. Były porady związane z SIO, a także przykłady wydarzeń, które inspirują (w tym organizowane przez wejherowską filię i placówkę macierzystą).

szkolenie podczas spotkania sieci

Dziękujemy Ewie Bielik za zaproszenie, uczestniczkom za aktywność. Do zobaczenia na następnym spotkaniu!

wszystkie uczestniczki spotkania

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie