W czwartek – 11 kwietnia 2024 roku – zorganizowałyśmy spotkanie online na platformie Click Meeting z nauczycielkami bibliotekarkami ze szkół powiatu puckiego. Było, to nasze pierwsze spotkanie, na którym przedstawiałyśmy się i opowiadałyśmy o naszej pracy.

Alina Hope, jako koordynator sieci, zaprezentowała działania wejherowskiej filii ze szczególnym uwzględnieniem wspomagania nauczycieli (sieci: bibliotekarzy szkolnych powiatu wejherowskiego, osób zainteresowanych biblioterapią, spotkania informacyjno-szkoleniowe dla młodych i awansujących nauczycieli, lekcje biblioteczne, spotkania promujące czytelnictwo). Rozmawiałyśmy o zasadach dalszej współpracy, o najbliższym spotkaniu, może w pięknym Pucku. Spotkanie, mimo swojej „onlinowej” formuły, było sympatyczne i inspirujące.

spotkanie online