Serdecznie zapraszamy nauczycieli wraz z grupami uczniów na spotkanie z nauczycielką, pisarką i pedagożką Grażyną Bąkiewicz, które odbędzie się w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności 31 maja 2023 o godz. 12.00. Autorka za swoją twórczość otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jej debiutancka powieść „O melba” zdobyła I nagrodę Polskiej Sekcji IBBY (Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych).

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego i medialnym tygodnika „Zawsze Pomorze” we współpracy z Wydawnictwem Literatura. Partnerem spotkania jest Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.

Kontakt i zapisy:

wspomaganie@pbp.gda.pl
tel. 58 344 01 68 wew. 106
tel. 511 776 471

Znamy już laureatów konkursu na scenariusz zajęć o demokracji na motywach książki Grażyny Bąkiewicz „Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka” pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz medialnym tygodnika „Zawsze Pomorze”.
Komisja Konkursowa, powołana przez Dyrektora Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku, dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła następujących laureatów:

Lp.

nauczyciela
Tytuł scenariusza (DO POBRANIA)Adres szkoły/placówki oświatowejMiejsce
1.Grzegorz Rutkowski„Dlaczego demokracja jest lepsza od dyktatury?”Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli
w Gdańsku
I
2.Joanna HaftkaWałkiem po demokracji… czyli wałkowanie demokracjiPubliczna Szkoła Podstawowa nr 2
im. Marii Konopnickiej
w Starogardzie Gdańskim
II
3.Małgorzata MajewskaOdpowiedzialność a demokracjaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Kołozębiu

III

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 31 maja 2023 roku o godzinie 12.00 podczas spotkania autorskiego z Grażyną Bąkiewicz w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności
w Gdańsku, pl. Solidarności 1.

Serdecznie gratulujemy!