Opowiedz mi historię. Raccontami una storia. Tell me a story – spotkanie autorskie – 20 kwietnia 2023

Zapraszamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w spotkaniu autorskim z tłumaczką dr Natalią Mętrak-Rudą. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia br. w naszej Bibliotece w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” w godzinach 10.00 – 12.15 w sali 318 budynku Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku Wrzeszczu, al. gen. J. Hallera 14.

Podczas spotkania pani Natalia podzieli się z uczniami informacjami o specyfice swojego zawodu, zdradzi etapy jakie musi przejść książka od wydania oryginalnego do przekładu, a także podpowie zainteresowanym tą ścieżką kariery w jaki sposób zostać tłumaczem.

Uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o rejestrację online (poniżej).

Warunkiem bezpłatnego udziału w spotkaniu jest dostarczenie do 14 kwietnia br. (osobiście lub pocztą tradycyjną) wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem na kopercie: SPOTKANIE Z TŁUMACZKĄ) na adres:

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku
al. gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk

Prosimy, by w imieniu niepełnoletniego ucznia dokumenty podpisał Rodzic/Opiekun.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela:
Klaudia Malinowska

Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBP w Gdańsku
tel. 58 344 01 68 wew. 106

e-mail: k.malinowska@pbp.gda.pl lub wspomaganie@pbp.gda.pl

Gość spotkania:

Natalia Mętrak-Ruda – tłumaczka literatury anglojęzycznej i włoskiej, kulturoznawczyni, dziennikarka kulinarna, autorka książek: „Warzywa zjedz, mięso zostaw. Krótka historia wegetarianizmu” oraz „Historię wam opowiem, o której śpiewali dawni Bretonowie”, tłumaczka ponad 30 książek, w tym serii komiksów Alice Oseman „Heartstopper” oraz powieści noblisty Dario Fo „Córka papieża”. Prowadzi bloga o historii kulinariów „Przeszłość od kuchni”, mieszka w Warszawie.