Emocje to nieodzowna część naszego codziennego życia. Odczuwają je zarówno dorośli jak i dzieci. Mimo, że dzieci nie mają tych samych problemów, które dotyczą dorosłych, doświadczają napięć emocjonalnych wynikających np. z konfliktów z rówieśnikami czy trudności w szkole, niskiej samoocenie, problemami w domu. Zrozumienie jak radzą sobie z tymi emocjami, jest kluczowe dla ich rozwoju emocjonalnego i zdrowia psychicznego.

uczestnicy spotkania trzymający w rękach zrobione przez siebie książki artystyczne

W ramach zajęć „Jak wygrać zdrowie psychiczne z książką” w naszej filii przygotowaliśmy szkolenie Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu. Szkolenie miało formę warsztatową z wykorzystaniem gier planszowych, teatrzyku kamishibai, kart pozytywnej inspiracji i kart radosnego serca.

Agnieszka Predygier kierownik filii w Malborku

Pokazaliśmy różne formy rozładowania napięcia, stresu dzieci i młodzieży. Metodą, która najbardziej przypadła wszystkim do gustu była arteterapia. Ponadto nauczyciele wykonali książki artystyczne w ramach bookartzmu.

materiały kreatywne na stole  I etap powstawania książek artystycznych  II etap powstawania książek artystycznych  III etap powstawania książek artystycznych