ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO  „CHOJNICE PĘDZLEM MALOWANE” ZORGANIZOWANEGO PRZEZ POMORSKĄ BIBLIOTEKĘ PEDAGOGICZNĄ W GDAŃSKU FILIA  W CHOJNICACH.

W dniu 14.03. 2023 r. w siedzibie Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku filii w Chojnicach, zebrała się komisja w składzie: Alicja Wojciechowska, Anetta Wielewska, Andrzej Wielewski.

Zadaniem komisji konkursowej była ocena prac plastycznych wykonanych techniką dowolną. Podczas oceniania prac jury brała pod uwagę następujące kryteria:
– technikę wykonanej pracy,
– oryginalność,
– pomysłowość,
– estetykę.

Celem konkursu było zachęcanie dzieci do aktywności twórczej oraz do poznawania historii własnej okolicy. Na konkurs dostarczonych zostało 70 prac z 6 placówek oświatowych. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami.

Decyzją Komisji przyznano I, II, III miejsce:

I    –  miejsce Klaudia Lemańczyk (Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach)
II   –  miejsce Piotr Sikora (Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach )
III  –  miejsce Krystian Ruszkowski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Człuchowie)

Komisja przyznała również 4 wyróżnienia:

Karolina Rolbiecka (Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach),
Nikodem Patyk (Szkoła Podstawowa w Ostrowitem),
Lena Patyk (Szkoła Podstawowa w Ostrowitem),
Igor Paliwoda (Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac, które zostały zgromadzone są na wystawie pokonkursowej. Wystawę prac można oglądać do końca grudnia 2022 r. w godzinach pracy biblioteki.