ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ ŚREDNICH „RODZINA ŁUKOWICZÓW ”
ORGANIZOWANEGO PRZEZ POMORSKĄ BIBLIOTEKĘ PEDAGOGICZNĄ W GDAŃSKU FILIA W CHOJNICACH.

W dniach 8-15 grudnia 2022 r. rozpoczął się I etap Międzyszkolnego konkursu czytelniczego „RODZINA ŁUKOWICZÓW ”.
Konkurs obejmował młodzież szkół  ponadpodstawowych. Do konkursu zgłosiły się cztery szkoły  Technikum nr 1 w Chojnicach, Technikum nr 2 w Chojnicach, Technikum nr 3 w Chojnicach oraz Szkoła Branżowa I stopnia  nr 2 w Chojnicach. Pierwszy etap konkursu odbywał się w szkołach w formie testu pisemnego  przeprowadzonego w bibliotekach szkolnych do 15 grudnia (udział wzięło 55 uczniów ). Drugi etap konkursu rozgrywał się w siedzibie PBP Gdańsk  Filia w Chojnicach w dniu 8 lutego br.

Lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu konkursu międzyszkolnego:
Maksymilian Gumienniczek,
Tatiana Michałowska,
Daniel Polaszek ,
Oliwier Wytrążek-Kulpa,
Dominika Polikowska,
Kacper Król,
Karina Leman, Stanisław Dominiak.

Laureaci etapu szkolnego rozwiązali kolejny test wiedzy o rodzinie Łukowiczów.
Po zakończeniu konkurencji Komisja Konkursowa w składzie: Mirosława Augustyńska, Bruska Beata, Łucja Peplinska, Anetta Wielewska, Andrzej Wielewski podliczyła punkty zdobyte przez uczestników konkursu.

Najwięcej punktów zdobyła Dominika Polikowska , która uzyskała  16 punktów na 21 możliwych i zdobyła I miejsce. Drugie miejsce z 14 punktami zajęły dwie osoby.
Komisja ogłosiła wyniki i rozdała drobne nagrody książkowe wszystkim uczestnikom II etapu konkursu.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom  i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do nauczycieli: pani  Mirosławy Augustyńskiej, Beaty Bruskiej,  Ady Opas, Łucji Peplinskiej, którzy przygotowali młodzież do udziału w konkursie i współpracowali z naszą placówką podczas realizacji poszczególnych etapów konkursu.