Za nami rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Antygona – znana czy nie znana?”, który zorganizowała nasza filia dla uczniów szkół średnich. W zmaganiach wzięły udział trzy szkoły z Chojnic – Technikum nr 1, Technikum nr 2 oraz Technikum nr 3.

Pierwszy etap konkursu odbywał się w formie testu pisemnego przeprowadzonego w bibliotekach szkolnych. Trwał on od 15 listopada do 15 grudnia 2023 r.  Wzięło w nim udział aż 145 uczniów. Ci, którzy zdobyli najwięcej punktów, przeszli do kolejnego etapu. Bibliotekarze szkolni do 20 grudnia zgłosili do nas listy laureatów z etapów szkolnych.

W dniu 15 lutego 2024 r. 10 uczniów przystąpiło do drugiego etapu Międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Antygona – znana czy nieznana?”. Tym razem rozgrywał się on w siedzibie naszej filii. Laureaci etapu szkolnego rozwiązali kolejny test wiedzy dotyczący lektury szkolnej  ”Antygona” oraz biografii  jej autora Sofoklesa. Po zakończeniu konkurencji Komisja Konkursowa (w składzie: Mirosława Augustyńska, Beata Bruska, Łucja Peplinska, Anetta Wielewska, Andrzej Wielewski) podliczyła punkty zdobyte przez uczestników konkursu.

Maksymalną liczbę punktów zdobyła Lidia Kuch uczennica Technikum Nr 1 w Chojnicach, która uzyskała 8 punktów na 8 możliwych i zdobyła I miejsce.  Drugie miejsce z  7  punktami zajęła Kinga Rożek uczennica Technikum nr 3 w Chojnicach oraz Paweł Dobbek uczeń Technikum nr 2 w Chojnicach.  Z kolei III miejsce zdobyła Alina Adamczyk uczennica Technikum nr 3 w Chojnicach oraz Anna Ortman uczennica Technikum nr 2 w Chojnicach. Komisja ogłosiła wyniki i rozdała drobne nagrody książkowe wszystkim uczestnikom II etapu konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy nauczycielkom: Mirosławie Augustyńskiej, Beacie Bruskiej, Łucji Peplińskiej, które współpracowały z naszą placówką podczas realizacji poszczególnych etapów konkursu.

Lista wszystkich uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu:

• Alina Adamczyk
  • Wiktoria Drążek