Za nami kolejne wydarzenie w ramach projektu Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne. Tym razem zaprosiliśmy uczniów z województwa pomorskiego na wyjątkowe warsztaty połączone ze spektaklem „Atlas wysp odległych” w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

uczestnicy warsztatów w teatrze

Blisko 60 uczestników mogło spróbować swoich sił w aktorskich wyzwaniach. Warsztaty prowadziła pedagożka teatru Monika Tomczyk. Odbyły się one w dwóch grupach i były bezpośrednio powiązane ze spektaklem „Atlas wysp odległych”, który powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Judith Schalansky.

listy w butelkach i książka atlas wysp odległych

Uczniowie mogli ćwiczyć swoją uważność na siebie i innych, integrować się, a także wspólnie tworzyć w grupach swoje wizje wybranych wysp wykorzystując przy tym swoją kreatywność. Z kolei na koniec każda z nich miała swój czas na aktorski performans. Każda z grup warsztatowych mogła przeżywać to, co się działo w różny sposób, ponieważ pierwsza miała warsztaty przed spektaklem, a druga po. Z pewnością dostarczyły one wiele emocji i nowych doświadczeń.

Wydarzenie było zorganizowane w ramach projektu Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza 2021-2027. Więcej informacji o działaniach naszej biblioteki w ramach projektu można znaleźć tutaj.

uczestnicy warsztatów w holu teatru miniatura warsztaty grupa I grupa I losowanie praca w grupach, grupa I praca w grupach grupa I praca w grupach, grupa I grupa II, krąg na ziemi grupa II, przyklejanie kartek na ścianę ćwiczenia w ruchu, II grupa performans aktorski, grupa II

Wyspy stworzone przez wszystkie grupy uczestników warsztatów:

wyspa, grupa I wyspa, grupa II wyspa, grupa II

wyspa, grupa II wyspa, grupa II wyspa, grupa I wyspa, grupa I wyspa, grupa I

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie