Uwaga! Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy obawiali się, że nie zdążą przysłać swojej pracy na Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Żywa okładka książki o tematyce ekonomicznej”. Przedłużamy termin nadesłania prac do 30 kwietnia 2024. Dlatego macie jeszcze sporo czasu, aby dać się ponieść swojej kreatywności!

Przypominamy, że konkurs organizujemy we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 85 w Gdańsku. Mogą wziąć w nim udział uczniowie klas I–VI szkół podstawowych z całego województwa pomorskiego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki o tematyce ekonomicznej. Ważne, aby wykonane zdjęcie jak najwierniej oddało oryginalną okładkę. Dlatego powinien się na nim znaleźć tytuł, autor oraz wszelkie inne napisy, które znajdują się na wybranej inspiracji. Prace można obrobić graficznie przy wykorzystaniu programów takich jak Canva, Power Point czy edytor zdjęć na smartfonie.

Aby wziąć udział w konkursie konieczne jest zapoznanie się z regulaminem oraz jego akceptacja, a także wypełnienie zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka przez opiekuna. Zgłoszenia konkursowe wraz z niezbędnymi informacjami i dokumentami należy wysyłać na adres konkursy@pbp.gda.pl.

Pamiętajcie, że książki nie poznajemy po okładce, dlatego koniecznie zapoznajcie się z treścią tej, która stanie się Waszą inspiracją. Bądźcie kreatywni i oryginalni – niech Wasze prace zachęcą innych do sięgania po książki, które uczą jak dbać o swoje finanse. Pod tym linkiem kryją się propozycje książkowe dostępne w naszej bibliotece, które mogą Was zainspirować.

Konkurs jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska i został włączony do kalendarium Roku Edukacji Ekonomicznej.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody książkowe, gry oraz gadżety. Zapraszamy do wzięcia udziału i udowodnienia, że sztuka i ekonomia mogą iść ze sobą w parze!

grafika promująca konkurs