W dniu 7 czerwca 2024 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w miejskim konkursie plastycznym „Pruszcz Gdański – wizja przyszłości”.

laureaci konkursu wraz z rodzicami i organizatorami stojący w grupie. Laureaci trzymają swoje prace w rękach

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI z Pruszcza Gdańskiego. Jego celem było rozwijanie zainteresowań miastem, jego dziedzictwem kulturowym i rozwojem w przyszłości a także kształtowanie poczucia własnej tożsamości i  budzenie lokalnego patriotyzmu. Warunkiem koniecznym było zamieszczenie herbu miasta Pruszcz Gdański i wkomponowanie go w pracę plastyczną.

Komisja konkursowa przyznała równorzędne dwa pierwsze miejsca, które zajęły Zofia Gancarz z kl. VI i  Magdalena Miszewska z kl. IV. Drugie miejsce zajęła Maja Pupecka z kl. V a miejsce trzecie – Ewa Kubala z kl. IV. Przyznano także wyróżnienie dla Liwii Kiełczewskiej z kl. IV. Wszystkie laureatki są uczennicami Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim.

Nagrodzone prace przedstawiały wizję przyszłości miasta z ciekawymi rozwiązaniami komunikacyjnymi: nowy wiadukt, ścieżki rowerowe, kładki piesze nad rzeką Radunią a nawet autostradę. Miasto przyszłości powinno mieć dużą szkołę, sieć sklepów, kawiarnię – ale to wszystko otoczone bujną zielenią. Wręczenie nagród odbyło się w gabinecie Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański, który sprawował Patronat Honorowy nad konkursem. Laureatom serdecznie gratulujemy!

I miejsce, Zofia Gancarz

rusynek przedstawiający wiadukt nad rzeką, w tle budynki i latające samochody

I miejsce, Magdalena Miszewska

rysunek kredkami - na nim budynki nocą