Z radością informujemy, że nasz projekt „Odkrywamy świat z robotami Indi” został zakwalifikowany do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Kto ty jesteś? Polak mały!”. Realizację rozpoczynamy już w październiku.

W ramach panelu „Odkrywcy świata” otrzymaliśmy grant w wysokości 28 370 zł. Dzięki niemu zakupimy niezbędny sprzęt warsztatowy oraz zaprosimy do naszej biblioteki wyjątkowego gościa – ilustratorkę Natalię Uryniuk. Do wspólnej przygody zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola nr 15 „Niezapominajka” z Gdańska.

W czasie zajęć roboty INDI nauczą dzieci podstaw programowania, układania zdrowego jadłospisu, a także segregacji odpadów. Przedszkolaki poznają także sekrety biblioteki, a na koniec wezmą udział w konkursie i quizie – zdobywając dyplomy i nagrody. Ale to jeszcze nie wszystko! Uczestników projektu czeka wyjątkowa plastyczna wyprawa w głąb Bałtyku z Natalią Uryniuk. To wielka okazja do rozwijania talentów i kreatywności naszych najmłodszych, a także wzbogacenia ich wiedzy o otaczającym świecie.