Do 16 czerwca 2024 chętni uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych mogli zgłosić swój udział jako prelegenta lub autora plakatu naukowego do VIII Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. Moderatorzy spośród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń wybrali te najlepsze. Zakwalifikowani uczniowie wystąpią ze swoimi referatami 26 października 2024 na Politechnice Gdańskiej.

VIII PUKN, której hasłem w tym roku jest „Sztuczna inteligencja – szansa na rozwój czy zagrożenie” będzie składała się z trzech paneli dziedzinowych. Ich moderatorzy właśnie wybrali uczniów, którzy zaprezentują przygotowane przez siebie referaty. Do wystąpień zakwalifikowało się:

• 7 uczniów na panel nauk biologiczno-chemicznych
  • 10 uczniów na panel nauk technicznych
  • 9 uczniów na panel nauk humanistycznych

Ponadto 14 uczniów otrzymało kwalifikację do przygotowania plakatu naukowego. Ich prace będzie można oglądać w dniu konferencji.

Prelegenci i autorzy posterów 4 września 2024 będą uczestniczyć w szkoleniu online, które pomoże im się jeszcze lepiej przygotować się do wydarzenia. W programie przewidziane są między innymi efektywne metody wyszukiwania informacji i źródeł oraz wskazówki dotyczące wystąpień publicznych.

Z kolei dla uczniów, którzy będą chcieli wziąć udział w konferencji jako słuchacze, pod koniec sierpnia ruszą zapisy. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Konferencja jest realizowana w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza 2021-2027. Więcej informacji o projekcie pod tym linkiem.

plakat promujący konferencję