Nasza filia wspólnie z Markiem Skowronkiem z kręgu Przeglądu BAZUNA zapoczątkowała cykl spotkań Kościerska Stacja Piosenki. Pierwszy koncert z cyklu z udziałem Pawła Ruszkowskiego -muzyka rodem z Kościerzyny odbył się w piątek 23 lutego 2024 r.

kościerska stacja piosenki

Nie po raz pierwszy artysta  wprowadził wszystkich słuchaczy w klimat muzyki między innymi słowami J. W. Goethego: „Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”. Kilkadziesiąt osób mogło wysłuchać też kilku innych utworów, w których przebijała się pasja do muzyki, do ludzi i świata. Nie zabrakło też „Kłaniam ci się Kościerzyno” ze słowami Agnieszki Osieckiej. A wszystko to na tle ilustracji przedstawiających historię dworca PKP w Kościerzynie i samego miasta z lat 90-tych ubiegłego wieku. Za oknami widać było przyjeżdzające i odjeżdżające pociągi. Taka właśnie jest Kościerska Stacja Piosenki.

Cieszymy się, że przez to spotkanie biblioteka pedagogiczna zyskała nowych przyjaciół. Do zobaczenia i przede wszystkim usłyszenia na kolejnej edycji 4 października 2024.

Paweł Ruszkowski

Paweł Ruszkowski i pracownicy filii w Kościerzynie