Jednostki kulturalne działające w Malborku w tym nasza biblioteka zorganizowały wielkie obchody  „Międzynarodowego Dnia Literatury dla Dzieci”. Impreza odbyła się w piątek (5 kwietnia) w Klubie 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Program był bardzo bogaty i obejmował między innymi spotkania autorskie, konkursy, warsztaty plastyczne i artystyczne, fotobudkę, spektakle oraz inne występy.

występ artystyczny

Od strony literackiej uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w niezwykłym spotkaniu autorskim z Olgą Stelmach, twórczynią trzech książek haftowanych sensorycznych dla dzieci: „O Czym milczy misio” (pierwsza w Polsce i druga na świecie taka publikacja), „ABCadło zwierzę zjadło” i „Kredkowo”.

Z kolei na scenie klubowej dużo się działo: wystąpiła grupa Drama-T ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku z przedstawieniem „Mały Książę i róża”, a dzieci mogły obejrzeć spektakle pt. „Alicja w Krainie Czarów” i „Nie Igraj z diabłem”. Ponadto aktorzy-seniorzy z grupy teatralnej „Zryw” działającej w Klubie 22 BLT wystawili „Historię Anny Page, co kumoszką być nie chciała”.

występ

Nasza biblioteka przygotowała niezwykłe warsztaty z kaligrafii, które przeniosły uczestników w świat sztuki pięknego pisma. Dzieci miały okazję doskonalić swoje umiejętności pisarskie, korzystając z prawdziwych stalówek i atramentu, pod czujnym okiem prowadzących. Dodatkowo, maluchy mogły dać upust swojej kreatywności, projektując własnoręcznie metalowe przypinki z wizerunkami swoich ulubionych postaci z bajek. Na naszym stoisku powstawały również kolorowe zakładki do książek. To była niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w świat kaligrafii, a także stworzyć własne dzieła sztuki.

warsztaty kaligrafii

warsztaty

warsztaty zakładek

Na zakończenie obchodów „Międzynarodowego Dnia Literatury dla Dzieci” wystąpił Zespół Pieśni i Tańca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” oraz grupa wokalna „Folk”.

Wydarzenie trwało cały dzień, a jego program przyciągnął do Klubu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego tłumy dzieci. Mamy nadzieję, że tak udana impreza promująca czytelnictwo w naszym mieście stanie się wydarzeniem cyklicznym.