O ochronie prawnej wizerunku dziecka w pracy szkoły  i nie tylko

Prawna ochrona wizerunku dziecka w kontekście pracy szkoły, ochrona danych osobowych dziecka,  czy prawo autorskie w przypadku prac konkursowych uczniów to wciąż aktualne problemy środowiska nauczycielskiego. To także temat drugiego w tym roku szkolnym spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu gdańskiego. Spotkanie odbyło się w dniu 23 listopada br. w pruszczańskiej filii Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej. Na spotkaniu przedstawiane były również możliwości aplikacji Pixlr jako ciekawego i prostego narzędzia do edycji fotografii. Aplikację można wykorzystywać jako kreator szablonów okolicznościowych, np. o tematyce świątecznej czy dla potrzeb mediów społecznościowych  –  w celu promocji czytelnictwa lub pracy szkoły. Te  zagadnienia omówiła Aleksandra Kirczuk, nauczyciel bibliotekarz z Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku. W ramach Funduszu Pomocy Obywatelom Ukrainy, biblioteka pedagogiczna zakupiła szereg interesujących książek z zakresu m. in. metodyki nauczania języka polskiego jako obcego, podręczników do nauki języka polskiego dla obcokrajowców czy ukraińskiej literatury pięknej. Bibliotekarze mieli możliwość poznać ofertę biblioteki z tego zakresu. Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia to także okazja, by porozmawiać o możliwości uzyskania dotacji w ramach nowej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Na spotkaniu nauczyciele otrzymali informację i materiały przydatne do promocji wartości czytania najmłodszym. Kolejne spotkanie szkoleniowe planowane jest w marcu 2022 roku.

.