Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, którzy chcą propagować zainteresowanie kosmosem do udziału w ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu online „O kosmosie przy kawie: kosmiczne eksperymentowanie”. Jego organizatorem jest Centrum Nauki Kopernik. Odbędzie się ono już 12 czerwca 2024 (środa) o godz. 18:00.

Wszechświat jest zróżnicowany; możemy go obserwować wykorzystując teleskopy, misje kosmiczne, symulacje komputerów. Możemy też doświadczać go wykorzystując proste i intrygujące ekspeymenty. Poznacie je na najbliższym spotkaniu.

Kosmos i astronautyka fascynują od najmłodszych lat, dlatego warto wykorzystywać te tematy w edukacji. W ESERO-Polska stosujemy metodę uczenia poprzez działanie i zachęcamy do przeprowadzania podczas zajęć eksperymentów angażujących dzieci i młodzież i oddające im sprawczość.

Podczas spotkania omówimy metody edukacyjne, takie jak cykl Kolba i konstrukcjonizm. Przeprowadzimy też kilka doświadczeń.

Główne tematy spotkania:

• różnorodne metody edukacyjne
  • eksperymenty możliwe do przeprowadzenia w każdej przestrzeni edukacyjnej
  • wybrane scenariusze lekcji, opracowane dla różnych poziomów edukacyjnych, w których wprowadzamy kontekst kosmiczny:
  • kosmiczne konkursy dla dzieci i młodzieży
  • kosmiczne aktywności dla edukatorek i edukatorów

Więcej informacji i formularz zapisu na stronie: O kosmosie przy kawie: kosmiczne eksperymentowanie (kopernik.org.pl)

grafika promująca spotkania o kosmosie przy kawie