W dniu 13 marca br. w naszej filii odbyło się ciekawe szkolenie w ramach spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. Jego tematem była praca dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza z uczniem w spektrum autyzmu. Potrzebę zgłębienia takiego tematu wielokrotnie sygnalizowali nam bibliotekarze szkolni.

spotkanie sieci

Psycholożki z pruszczańskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Joanna Barszczyk oraz Monika Baka zaprezentowały temat „Praca nauczyciela z uczniem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – wyzwania, kierunki wsparcia, metody i formy pracy”. Prezentacji towarzyszyła dyskusja ze strony licznie zgromadzonych nauczycieli bibliotekarzy.

Spotkanie jest efektem współpracy między Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pruszczu Gdańskim a biblioteką pedagogiczną.

spotkanie uczestnicy

spotkanie