Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli do zapoznania się z naszą ofertą bezpłatnych zajęć dydaktycznych na rok szkolny 2024/2025. Szczegóły dotyczące tematyki oraz zapisów znajdują się poniżej.

Zajęcia są prowadzone w placówce macierzystej w Gdańsku oraz we wszystkich naszych filiach znajdujących się na terenie województwa pomorskiego. Dzięki temu z naszej oferty może skorzystać wiele szkół i przedszkoli z Pomorza.

Nasze propozycje są nie tylko zgodne z kierunkami realizacji polityki oświatowej, ale również wpisują się w Strategię Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030. Koncentrujemy się na tematach, które rozwijają umiejętności literackie, kompetencje informacyjno-wyszukiwawcze związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, znajomość tradycji regionalnych, a także wspierają logiczne i algorytmiczne myślenie oraz kreatywność uczniów. Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje będą doskonałym uzupełnieniem programu nauczania w szkołach.

W programie zajęć w Gdańsku znajdują się lekcje w Muzeum Oświaty Pomorskiej oraz Regionalnej Izbie Edukacyjnej, które pozwalają zgłębić tematykę edukacji regionalnej i lokalnej historii szkolnictwa. Dodatkowo oferujemy innowacyjne zajęcia, w których wykorzystujemy teatrzyk kamishibai oraz popularne narzędzia dydaktyczne, takie jak roboty Dash i Indi, tablety czy maty do kodowania. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą bezpłatnych zajęć edukacyjnych oraz do współpracy.

Z ofertą zajęć dydaktycznych w naszych filiach można zapoznać się tutaj.

grafika promująca ofertę edukacyjną