Nowodworska filia Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku kolejny raz dołączyła do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo – Noc Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji brzmiało – „To się musi powieść”. Pracownice filii we współpracy z p. Agnieszką Grot- Bednarską
z biblioteki szkolnej oraz p. Anną Pająk, polonistką ze SP nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, zorganizowały szereg atrakcji dla uczniów klas I-III. Na początku uczestnicy spotkania wysłuchali wybranych opowiadań z cyklu „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek. Następnie zostali podzieleni na dwie grupy, które na przemian uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Podczas gdy jedna z grup tworzyła ilustracje własnych „skarpetkowych bohaterów” i wymyślała ich przygody z pomocą kości opowieści, druga przemierzała korytarze szkolne, biorąc udział w grze integracyjnej i rozwiązując szereg  ciekawych zagadek. Na zakończenie uczniowie mogli skorzystać  z przygotowanej specjalnie na Noc Bibliotek foto budki i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy otrzymali też kolorowe zakładki do książek oraz kartki z ilustracjami z książek dla dzieci.

fot. A. Grot-Bednarska, I. Grabowska, M. Zając