Nagrody w Konkursie „Nauczyciel Pomorza” zostały rozdane już po raz siódmy. Uroczysta gala konkursowa odbyła się 25 października w auli dawnego Gimnazjum Polskiego w Gdańsku „Niebo Polskie”. Podczas uroczystości Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, nagrodził wybitnych nauczycieli, którzy w swojej pracy zawodowej łączą troskę o dobro uczniów, pracę na rzecz środowiska lokalnego oraz doskonalenie zawodowe własne i innych pedagogów.

Zdobywczynią tytułu „Nauczyciel Pomorza Roku 2022” została nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu  w Sztutowie – Małgorzata Błaszak. Główna laureatka otrzymała również nagrodę pieniężną oraz pamiątkową statuetkę.

W tegorocznej edycji Komisja Konkursowa zadecydowała o przyznaniu pięciu wyróżnień, których laureaci otrzymali nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy:

Michał Łukasz Budzich – nauczyciel wychowania fizycznego, etyki, muzyki, edukacji dla bezpieczeństwa, pedagog szkolny i oligofrenopedagog z Zespołu Szkół w Gogolewie,

Milena Ginko – nauczycielka plastyki i przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku,

Dorota Anna Kłos – nauczycielka języka polskiego, etyki, religii i filozofii z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku,

Karolina Maria Kolińska – nauczycielka przedmiotów zawodowych ekonomicznych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie,

Katarzyna Malinowska-Rezk – nauczycielka wychowania fizycznego z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Jana Siestrzyńskiego w Wejherowie.

Pozostali finaliści to:

Daria Krystyna Dunajska – nauczycielka wspomagająca ze Szkoły Podstawowej nr 44 im. Adama Mickiewicza w Gdańsku,

Aneta Agnieszka Kołodziej – nauczycielka edukacji przedszkolnej i logopeda z Przedszkola Miejskiego nr 12 „Niezapominajka” w Słupsku,

Magdalena Dorota Kurylak – nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 44 im. Adama Mickiewicza w Gdańsku,

Barbara Nowak-Rąpca – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana Wilandta w Darzlubiu.

Podczas gali została przyznana również nagroda specjalna, ufundowana przez przedstawicieli rynku pracy (Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej), jej laureatką została nauczycielka przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku, Milena Ginko.

W tym roku rozdanie nagród konkursowych odbyło się z połączeniu z posiedzeniem Pomorskiej Rady Oświatowej.

Konkurs, w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego, przeprowadza Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku.