Zapraszamy uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w spotkaniu autorskim z ilustratorem książek – Danielem de Latour. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia br. w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne” w godzinach 11.00 – 13.00 w sali 318 budynku Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku Wrzeszczu, al. gen. J. Hallera 14.

Podczas spotkania pan Daniel podzieli się z uczniami informacjami o specyfice swojego zawodu, drodze własnej kariery, źródłach inspiracji i technikach tworzenia, zdradzi jak wygląda współpraca pomiędzy autorem a ilustratorem, a także podpowie zainteresowanym tą ścieżką kariery w jaki sposób zostać ilustratorem.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o zgłoszenia (indywidualne lub grupowe) na adres k.malinowska@pbp.gda.pl

UWAGA! Zapisy zamknięte.

Warunkiem bezpłatnego udziału w spotkaniu jest dostarczenie do 12 kwietnia br. (osobiście lub pocztą tradycyjną) wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem na kopercie: SPOTKANIE Z ILUSTRATOREM) na adres:

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku
al. gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk

Prosimy, by w imieniu niepełnoletniego ucznia dokumenty podpisał Rodzic/Opiekun.
Regulamin uczestnictwa

Klauzula RODO dla uczestników projektu Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela:
Klaudia Malinowska

Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBP w Gdańsku
tel. 58 344 01 68 wew. 106
e-mail: k.malinowska@pbp.gda.pl lub wspomaganie@pbp.gda.pl

Gość spotkania:

Daniel de Latour – ilustrator książek i rysownik komiksów, twórca wizerunku kultowych skarpetek w książkach Justyny Bednarek. Nominowany do nagrody PS IBBY Książka Roku 2009 za „Wyprawa do raju księcia Marginała” H. Bardijewskiego. Laureat nagrody Empiku „Przecinek i Kropka” (z Justyną Bednarek) za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2015. Laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2016 za ilustracje do książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.

Spotkanie autorskie jest realizowane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza 2021-2027.