W czwartkowe popołudnie – 11 kwietnia 2024 roku – w czytelni naszej biblioteki odbyło się kolejne spotkanie w ramach biblioterapeutycznej sieci współpracy i samokształcenia. Tematem przewodnim były Motanki – słowiańskie lalki ludowe.

projekty matanek

Autorskie zajęcia warsztatowe poprowadziła Katarzyna Wyskocka – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Luzinie, osoba z pasją, biorąca udział w wielu projektach edukacyjnych: tych lokalnych i ogólnopolskich związanych z promocją czytelnictwa. Było, to drugie spotkanie poświęcone „motankom”. Tym razem uczestniczki doskonaliły się z myślą o przeniesienie ich na swoje podwórko, czyli na zajęcia ze swoimi uczniami. Małgorzata Grzenkowicz – koordynatorka sieci – myśli o kontynuacji zajęć i ich wykorzystaniu w naszych lekcjach bibliotecznych.

uczestnicy spotkania sieci biblioterapeutycnzej

matanki ludowe