Tuż po sobotniej Nocy Bibliotek nasza czytelnia zamieniła się w salę projekcyjną. Zaproponowany przez organizatorów film „Moja mama Gorylica” cieszył się dużym zainteresowaniem i ten właśnie tytuł wybrali nasi widzowie.

filmy na noc bibliotek 2023

W bibliotece odbyły się aż trzy projekcje. Łącznie gościliśmy 70 dzieci. Byli to uczniowie z klas 2b, 2c oraz 3d z wejherowskich Szkół Podstawowych nr 6 i 8 wraz paniami nauczycielkami.

Kilka chwil poświęciłyśmy pogadance na tematy kulturalne: biblioteczne, czytelnicze i filmowe. Seans był też dobrą okazją do przybliżenia idei Nocy Bibliotek jako wydarzenia promującego czytelnictwo. Mali kinomani opowiadali o swoich doznaniach po obejrzeniu filmu, a ich uśmiechnięte buzie wyrażały zadowolenie! Mamy nadzieję, że wizyta w naszej bibliotecznej sali kinowej sprawiła im wiele radości.

projekcja filmu

uczniowie na projekcji filmu